Dlaczego outsourcing?

Własna firma dla jej właściciela to wiele trudnych i nieprzewidzianych sytuacji z którymi bardzo często musi radzić sobie sam, a to rodzi kolejne problemy. Szczególnie problemy natury podatkowej. Nie będąc prawnikiem, nie znając arkanów prawa podatkowego, przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, firma znajduje się w bardzo niekomfortowej dla siebie sytuacji. Odpowiedzialność za niedopatrzenia w dokumentach podatkowych przed organami skarbowymi i ZUS, np. braki formalne. To bardzo nieprzyjemna sytuacja w której przedsiębiorca może się znaleźć. Co gorsza – nie będzie w stanie skutecznie się bronić i dochodzić swoich praw. Racja wcale nie musi leżeć po stronie organu lecz przedsiębiorcy. Dlatego, aby nie ucierpieć w starciu z fiskusem lub ZUS – em, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie jakim jest outsourcing usług księgowych.

Co takie rozwiązanie daje firmie? Przede wszystkim redukuje i daje pełniejszą kontrolę nad wszelkimi kosztami jakie mają miejsce w przedsiębiorstwie. Mowa tutaj przede wszystkim o kosztach związanych z zatrudnieniem pracowników, późniejszych ich szkoleń w celu podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. To jednak nie wszystko na co może liczyć przedsiębiorca stawiając na outsourcing usług księgowych w biurze rachunkowym. Kolejną wartością którą zyskuje to oczywiście bycie na bieżąco ze zmianami w przepisach podatkowych. Można je bowiem oprócz współpracy z biurem rachunkowym monitorować samemu – dokumentami zajmują się specjaliści, jest więc czas na własne tempo ich interpretacji i w razie potrzeby konsultacje z firmą zajmującą się dokumentami księgowymi. Jest to szczególnie istotne w sytuacji kiedy dokonuje się zakupu różnego typu sprzętu np. komputerowego i zwraca się o zwrot podatku.

Dochodzimy do kolejnego ważnego punktu jeżeli nie najistotniejszego. Stawiając na outsourcing, przedsiębiorca może skupić się na stricte na działalności którą prowadzi i pomnażać firmowy majątek bez obaw o to, że ponosi jakiekolwiek ryzyko swoich działań. Jest ono przeniesione biuro rachunkowe z którym współpracuje. W razie pomyłki to biuro rachunkowe odpowiada za błąd i jeżeli rażąco narazi firmę na straty – pokryje je z obowiązkowego ubezpieczenia OC które musi posiadać jako zabezpieczenie.

Podziel się!